• دسته‌بندی نشده
  • 0

توجه به نیروی جوان در سینما مقتضای شرایط است/تا زمانی که بازیگر جایگاه و قدرتی ندارد، در حقش اجحاف می‌شود

فرید سجادی حسینی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان با اشاره به نمایشگاه کتاب اظهار کرد: این روزها تب کتاب وجود دارد و همه احساس می کنند که چه غفلتی در اهمیت به کتاب و مطالعه وجود دارد. در 70 سالگی عرض می کنم چه بسا کتاب هایی که کاش نمی‌خواندم. می خواهم بگویم اثر منفی در هر چیزی وجود دارد. این که هر متنی را کتاب بنامیم و بخوانیم درست نیست.

فرید سجادی حسینی

سجادی حسینی درباره عرصه بازیگری و عدالت در آن توضیح داد: عدالت مسئله ای نسبی است و شرایط حاکم بر جامعه و آن هنر، میزانش را تعیین می کند؛ مثلا از لحاظ مادی اگر محمدرضا گلزار را با من یا آل پاچینو مقایسه کنید، عدالت متفاوت می شود. به لحاظ معنوی و بار هنری نیز که هر بازیگری ممکن است با خود داشته باشد و در برخی مواقع اجحافی روی می دهد. تا زمانی که بازیگر جایگاه و قدرتی ندارد در حقش اجحاف می شود و مسیر به شکلی پیش می رود که برای انتخاب نقش ها دست و دل بازیگر به لحاظ اقتصادی می لرزد.

وی به توزیع نقش ها در بین جوانان بیش از پیشکسوتان اشاره و بیان کرد: هرچه مخاطبان می پسندند و بیشتر به سمت آن می روند تهیه کنندگان در سینما و تلویزیون نیز به همان سمت می روند؛ بنابراین به جوانان گرایش بیشتری وجود دارد. به نظرم توجه به نیروی جوان عجیب نیست و مقتضای شرایط و جامعه است.  

فرید سجادی حسینی

سجادی حسینی خاطرنشان کرد: عرصه هنر پیشرفت های بسیار خوبی در داخل و خارج از کشور کسب کرده است. در جا نزدیم و برای رسیدن به این افتخارات تلاش کرده ایم و با همه مسائل و سلیقه ها که وجود داشت به نتیجه رسیدیم؛ اما این که بگوییم وضعیت خوبی داریم. باید دائما تلاش کرد و کمک و حمایت از جامعه هنری توسط مسئولان انجام گیرد.  

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *