• دسته‌بندی نشده
  • 0

حفاظت از گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران مطلوب تر از گذشته می شود

حفاظت از گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران مطلوب تر از گذشته می شودبه گزارش مرکز عکس هنرمندان و ورزشکاران ایران به نقل از  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حفاظت و صیانت از گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران و اینکه شرایط مطلوب‌تری نسبت به گذشته پیدا کند، مورد توجه این دوره خواهد بود.

وی افزود: در این دوره از فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اولویت‌گذاری در تخصیص بودجه‌ از جمله‌ حوزه‌ هنرهای تجسمی و موزه خواهد بود.

وزیر ارشاد درباره به‌روزرسانیِ سیستم حریق و تهویه‌ گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران و تخصیص بودجه‌ به آن گفت: این گنجینه، یکی از مراکزِ مهم برای آثار نفیس هنری در کشور است؛ بنابراین تلاش می‌کنیم شرایطی که در موزه وجود دارد، شرایط بهتری از نظر حفاظت و صیانت از آثار آن باشد.

صالحی همچنین درباره خریدِ چند اثر از سوی معاونت هنری این وزارتخانه از حراجی تهران، ادامه داد: در این دوره، حتماً اولویت‌گذاری در تخصیص بودجه‌ وزارت ارشاد در ارتباط با بحثِ کل حوزه‌های وزارت ارشاد، از جمله‌ حوزه‌ هنرهای تجسمی و موزه، اتفاق خواهد افتاد تا خرید اثر.

وی در عین حال تصریح کرد: همچنین در دوره‌ جدید، ما یک نظام روشن‌‌تر و شفاف‌تری را در اولویت‌بندی هزینه‌ها خواهیم داشت، و طبعاً هر کاری از سوی ما استدلا‌ل‌های خودش را خواهد داشت تا مشخص شود چرا بودجه‌ای در جایی از وزارتخانه و چگونه مصرف شده است؛ نه در جایی دیگر.

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *