• دسته‌بندی نشده
  • 0

رزمایشی که کره شمالی را به وحشت انداخت + عکس

به گزارش مرکز عکس هنرمندان و ورزشکاران ایران به نقل از جام‌جم آنلاین به نقل از گجت نیوز، در حال حاضر جنگنده‌ها و دیگر هواپیماهای نظامی نیروی هوایی آمریکا و کره جنوبی در کنار نیروی هوایی سپاه تفنگدارن دریایی آمریکا، مشغول برگزاری یک رزمایش هوایی مشترک در شبه جزیره کره هستند. این مانور هوایی که به صورت سالانه برگزاری می‌شود، «تک‌خال هوشیار» نام دارد.

جنگنده‌‌های برتر هوایی پنهانکار و رادارگریز نسل 5 آمریکایی F-22 رپتور در کره جنوبی

در این هفته شبه جزیره کره شاهد 230 فروند هواپیمای نظامی از نیروی هوایی دو کشور خواهد بود که بر فراز هشت پایگاه نظامی متعلق به آمریکا و کره جنوبی به پرواز در می‌آیند. گل سرسبد هواپیماهای حاضر در این رزمایش‌ هوایی مشترک نیز جنگنده‌های پنهانکار و رادارگریز نسل 5 آمریکایی شامل جنگنده برتری هوایی F-22 رپتور (Raptor) و جنگنده چندمنظوره F-35 لایتنینگ 2 (Lightning II) هستند. وبسایت خبری بیزنس اینسایدر (Business Insider) این موضوع را نشانه‌ای از آمادگی نیروهای آمریکایی و کره جنوبی می‌داند.

در این مانور که در اصل یک قدرت‌ نمایی نظامی است، 12 هزار نیرو شرکت دارند و پیشرفته‌ترین جنگ افزارهای‌های هوایی که دو طرف در خدمت دارند نیز به‌ کار گرفته می‌شوند. این رزمایش هوایی مشترک در پی آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیمای جدید کره شمالی که اخیرا صورت گرفت، انجام می‌شود. البته برگزاری رزمایش صرفا به دلیل آزمایش اخیر کره شمالی نیست، زیرا برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم برای انجام رزمایشی به این بزرگی از مدت‌ها قبل صورت می‌گیرند.

در ادامه شماری از هواپیماهای موجود در رزمایش را برای شما معرفی میکنیم.

جنگنده‌های آمریکایی F-15 ایگل که به مدت سه دهه پادشاه آسمان هستند، در شمار بالا در این رزمایش هوایی مشترک حضور دارند. F-15 با رکورد 105 پیروزی هوایی بدون حتی یک مورد شکست در برابر جنگنده‌های حریف در نبرد هوایی، به عنوان موفق‌ترین جنگنده تاریخ شناخته می‌شود.

جنگنده‌های F-16 فایتینگ فالکون و F-35 لایتنینگ 2 در صف و آماده برخاستن هستند.

شش فروند جنگنده F-22 رپتور از نیروی هوایی آمریکا نیز در این رزمایش هوایی مشترک حضور دارند که سبب افزایش توان حمله هوایی پنهانکارانه این مانور می‌شود. ناگفته نماند این جنگنده‌ها به ندرت در خارج از خاک آمریکا و ژاپن دیده می‌شوند.

در مجموع 18 فروند F-35 لایتنینگ 2 در کره جنوبی مستقر است که متعلق به آمریکا هستند. F-22 و F-35 با یکدیگر یک تیم شکست ناپذیر را می‌دهند که توان نابودی هر جنگنده و پدافند هوایی دشمن را دارد. ناگفته نماند F-35 پیشرفته‌ترین جنگنده دنیاست.

بمب افکن راهبردی فراصوت B-1B لنسر (Lancer) متعلق به نیروی هوای آمریکا نیز در این رزمایش هوایی مشترک حضور دارد. در این عکس لنسر توسط جنگنده‌های F-35 ،F-15E و F-16C همراهی می‌شود.

عکسی دیگر از لنسر و همراهانش از یک زاویه دیگر. تمامی هواپیماهای حاضر در این عکس می‌توانند با سرعت فراصوت پرواز کنند.

با وجود اینکه این رزمایش هوایی مشترک بر فراز پایگاه‌های نظامی آمریکا و کره جنوبی انجام می‌شود، اما غیرنظامیان نیز گهگاهی این شانس را دارند که هنگام پرواز برخی از این هواپیماها از بالای شهرها، آن‌ها را ببینند. در این عکس دو فروند F-16 و یک فروند F-35 حضور دارند.

دو فروند F-16 از نیروی هوایی آمریکا که برای فرود آماده می‌شوند. F-16 جنگنده‌ای بسیار عالی با توان رزمی بسیار بالایی است و ستون فقرات نیروی هوایی آمریکا و ناتو را تشکیل می‌دهد.

هواپیمای جنگ الکترونیک و سرکوب پدافند آمریکایی EA-18G گراولر (Growler) نیز در این رزمایش هوایی مشترک حضور دارد. این هواپیما دشمن پدافند هوایی است و با سیستم‌های جنگ الکترونیک و موشک‌های ضد رادار خود، آن‌ها را فلج می‌کند. همچنین توان از کار انداختن سیستم‌های الکترونیکی هواپیماهایی همچون رادار جنگنده‌‌ها را نیز دارد. گراولر نیز همچون دیگر جنگنده‌ها انواع موشک‌های هوا به هوا نیز حمل می‌کند.

رزمایش هوایی مشترک تک‌خال هوشیار فرصت خوبی برای بررسی توانمندی و عملکرد F-35 در همکاری با دیگر جنگنده‌های غیر پنهانکار و غیر رادارگریز همچون F-16 است.

جنگنده‌های F-16 بسیاری در این رزمایش هوایی مشترک حضور دارند. در حال حاضر F-16 پرشمارترین جنگنده عملیاتی در دنیا است. جنگنده اصلی نیروی هوایی کره جنوبی نیز F-16 است. هواپیماهای تهاجم زمینی و پشتیبانی هوایی نزدیک آمریکایی A-10C تاندربولت 2 (Thunderbolt II) نیز در پس زمینه دیده می‌شوند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *