روزبهانی:ترس مبارزه با بزرگان بوکس باید ریخته شود/مسئولان سرمایه های جوان را به حال خود رها نکنند

احسان روز بهانی در گفتگو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، درمورد حضورش در اردوی تمرینی آلمان بیان کرد:همان طور که می دانید آلمان یکی از کشورهایی است که بوکسور زیادی دارد و خوشبختانه در طول 2 ماهی که در آنجا حضور داشتم،توانستم تمرینات خوبی را پشت سر بگذارم. دوباره قرار است 2 هفته دیگر به آلمان بازگردم. در مدتی که در آنجا حضور داشتم در یکی از بهترین باشگاه‌های آلمان با بوکسورهای آلمانی تمرین می‌کردم.همچنین در نوبت عصر هم با بوکسورهای مختلف مبارزاتی را به صورت تمرینی انجام می دادم البته قراردادی با این تیم ندارم و تنها با بوکسورهای این تیم تمرین می‌کنم تا از شرایط آمادگی دور نشوم.

او ادامه داد:خوشبختانه مربیان شایسته و توانمندی در کشورمان  وجود دارند که بدون شک لیاقت حضور در تیم ملی را دارند اما با این وجود کیفیت مربیان آلمانی و بوکسورهای آنها از ورزشکاران ما بیشتر است.در مجموع توانستم با تمرین کردن کنار ورزشکاران آنها به سطح خوبی از آمادگی دست یابم.

ترس  مبارزه با بزرگان بوکس جهان تنها با مسابقه و اردو رفع می شود

عضو تیم ملی بوکس در ادامه خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه ورزشکاران چپ گارد در ایران زیاد نیستند به طور قطع حضور بوکسورهای ما در اردوهای برون مرزی و تمرین کنار ورزشکاران سطح بالای خارجی موجب می شود تا هم نحوه مسابقه با این حریفان را یاد بگیریم و هم ترس بوکسورهای جوان ما از مواجه شدن با بزرگان دنیا ریخته شود،از بین برود.

کیفیت بازی های آسیایی با تغییر اوزان کاهش می یابد

دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا درمورد حذف شدن دسته 81+ کیلوگرم به بالا از بازی های آسیایی جاکارتا گفت:این مسائل بر عهده کشور میزبان بود و چون آنها هم در اوزان سبک نسبت به فوق سنگین از شانس بیشتری برای کسب مدال برخوردارند، تصمیم گرفتند تا چنین برنامه ریزی را انجام دهند.معتقدم نبایستی این کار صورت می گرفت چرا که کیفیت بازی های آسیایی کاهش می یابد. از شانس بد ما متاسفانه در اوزانی که شانس کسب مدال را داشتیم، از بازی‌های آسیایی جاکارتا حذف شدند. در مجموع چاره ای نیست چون قانون برای تمام کشورها یکسان است باید از این تصمیم تبعیت کنیم.

هیچ مسئولی پیگیر اوزان حذف شده در بازی های آسیایی نیست

روزبهانی درباره بازی های آسیایی جاکارتا هم تصریح کرد:ما در بازی های آسیایی اینچئون در سه وزن پایانی به مدال رسیدیم و در جاکارتا هم می توانستیم در همین اوزان دوباره مدال آوری کنیم اما متاسفانه با تصمیمی که از سوی مسئولان برگزاری مسابقات اتخاذ شد، تمام معادلات کادر فنی به هم ریخت. چرا که این مدال‌ها هم از لحاظ پاداش برای بوکسورها خوب بود و هم از لحاظ رنکینگ می توانست در جدول مدالی برای کاروان کشورمان تاثیر گذار باشد.نکته عجیب این است که کسی پیگیر این ماجرا نیست که چرا این اوزان حذف شده است،خود من در وزن 91 کیلوگرم با توجه به نحوه تمریناتی که در این مدت انجام داده بودم می‌توانستم مانند دورهای پیش بهترین مدال را در این وزن برای کشورم کسب کنم اما میزبان بازی ها کاری کرد تا این شانس بزرگ برای من از بین برود. من سرباز تیم ملی هستم و تمام تلاشم را برای موفقیت بوکس ایران انجام می‌دهم. هر چند با وجود این اتفاقات باز هم شک ندارم اکبر احدی توانایی این را دارد تا از این مسئولیت بزرگ با سربلندی بیرون بیاید.بازی‌های آسیایی رقابت سختی است و امیدوارم شرایط طوری باشد که در جاکارتا ورزشکاران ما عملکرد خوبی ارائه دهند.از طرف دیگر هدف تمام ملی‌پوشان موفقیت تیم ملی بوکس ایران است و سخت برای این موضوع تلاش می‌کنند.

مقام دوم در قزاقستان افتخار بزرگی بود

عضو تیم ملی بوکس درباره حضور عملکرد ثوری در فدراسیون بوکس هم گفت:تاکنون سابقه نداشته است که در تورنمنت های بین المللی سطح بالا مدال های زیادی را کسب کرده باشیم، اما خوشبختانه توانستیم در قزاقستان سنت شکنی کنیم پس از کشور میزبان به مقام دوم برسیم.قزاقستان به عنوان یک کشور صاحب بوکس که بوکسورهایش سابقه کسب رتبه های اول تا سوم را در المپیک دارد ،هرگز دوست ندارد به عنوان زنگ تفریح در یک تورنمنت حاضر شود به نظرم بچه های ما هم بسیار خوب عمل کردند و نتایج خوب کاظم زاده و موسوی باعث شد تا به آینده امیدوارتر شویم. شاید خیلی وقت بود که در بوکس نمی توانستیم چنین نتیجه‌ای کسب کنیم اما اکبر احدی کاری کرد کارستان یک نتیجه تاریخی را کسب کرد. دست احدی بازتر است و برای تصمیم گیری اختیارات لازم را دارد. خوشبختانه شرایط نسبت به گذشته بهتر شده اما با این وجود باید منتظر ماند و دید در آینده وضعیت چگونه پیش خواهد رفت. باید به ثوری زمان داد و مسئولان هم از او حمایت کنند تا وضعیت بهتری برای بوکس رقم بخورد. قطعا با وجود این شرایط پیشرفت بوکس در سالیان آینده دور از دسترس نخواهد بود.

امکانات تمرینی مان با کشورهای بزرگ دنیا قابل قیاس نیست

نفر سوم بازی های آسیایی درباره تفاوت بین بوکس ایران و کشورهای قزاقستان و ازبکستان توضیح داد:بوکس در کشورهای ازبکستان و قزاقستان هم طرفدار زیادی دارد و هم ورزش اول کشورشان محسوب می شود.در ضمن از وجود حامیان مالی قدرتمند و تبلیغات هم بهره مند هستند.زمانی که مسابقات پخش زنده تلویزیونی شود قطعا رقابت جذاب تری را شاهد خواهیم بود،اما متاسفانه هیچ کدام از این مسائل در کشور ما دیده نمی شود و با مشاهده این مسائل نباید زیاد توقع داشته باشیم تا بتوانیم خودمان را با آنها در یک سطح قرار دهیم.امکانات بوکس ما خیلی ضعیف است.بیشتر کشورهای مطرح دنیا بر خلاف ایران هم کمپ خوب تمرینی دارند و هم خانه بوکس!تنها همت و تلاش مضاعف خود ورزشکاران است که موجب می شود تا بتوانیم به راحتی در مسابقات مدال آوری کنیم. باز هم می گویم اگر پخش زنده‌ای در کار نباشد هیچ اسپانسری در این رشته فعالیت نخواهد کرد. همه می‌دانند اسپانسر یک پله ترقی است و عدم وجود پخش زنده اسپانسرها را برای فعالیت در این رشته جذب نمی‌کند. امیدوارم مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از بوکس حمایت کنند تا بتوانیم در بازی های جهانی و المپیک شاهد مدال آوری بوکس باشیم.

 مسئولان سرمایه های بوکس کشور را به حال خودشان رها نکنند

او درباره لیگ بوکس هم گفت:متاسفانه نزدیک به چند سالی می شود که لیگ بوکس به حالت تعطیل در آمده است.امیدوارم اسپانسرها و تیم های بخش خصوصی تیمداری کنند تا دوباره لیگ پویایی را همانند سالیان گذشته شاهد باشیم.تنها منبع درآمد ورزشکاران از حضور در لیگ بود که آن هم قطع شد و اکنون با توجه به این مسائل مشخص نیست چگونه و از چه راهی امرار معاش می کنند.خیلی از این ورزشکاران دوست دارند با فراغ بال به ورزش بوکس بپردازند اما زمانی که پول نباشد انگیزه شان برای حضور در بوکس کمتر می شود و به همین دلیل ترجیح می دهند با این رشته خداحافظی کنند.بیشتر بوکسورهای ما قشر ضعیف ورزش محسوب می شوند و امیدوارم رسیدگی به این ورزشکاران بیشتر شود تا دیگر شاهد بروز چنین مسائلی نباشیم.خوب نیست این سرمایه های بوکس کشور را به حال خودشان رها کنند و از آنها حمایت نکنند.

روزبهانی درباره بی اعتنایی مسئولان نسبت به ورزش بوکس در ایران گفت:دلیل این موضوع را نمی دانم و بهتر است آن را از مسئولان جویا شوید، حتما دلایل خاص خودشان را دارند که زیاد تمایلی به حمایت از ورزش بوکس در ایران ندارند.

او در پایان در مورد برنامه هایش برای مسابقات پیش رو گفت:با توجه به اینکه در بازی های آسیایی نمی توانم حضور یابم فعلا منتظرم تا این مسابقات تمام شود بعد از آن تصمیم گیری کنم.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *