هدیه ویژه ملکه بریتانیا به پادشاه بحرین + عکس

به گزارش مرکز عکس هنرمندان و ورزشکاران ایران به نقل از جام جم آنلاین به نقل از مهر، سایت «میدل ایست آی» در گزارشی به هدیه‌ الیزابت دوم ،ملکه بریتانیا (اسب نر سه ساله تربیت شده در اصطبل های سلطنتی بریتانیا از نژاد عرب بحرینی) به پادشاه بحرین طی هفته گذشته و واکنش ها به آن پرداخته است.

در این گزارش آمده است: این هدیه موجی از اعتراضات فعالان حقوق بشر را به همراه داشته و آن را آخرین نمونه از حمایت بریتانیا از حکومت به شدت سلطه گرای بحرین خوانده اند.

این سایت خبری نوشته است: این هدیه که یک سیگنال دیپلماتیک مبنی بر روابط بسیار نزدیک لندن و منامه است تنها یک ماه پس از گزارش سازمان عفو بین الملل رخ داده که در آن گزارش آمده است بحرین از اجرای اصلاحات وعده داده شده دست کشیده و بطور چشمگیری در طول سال گذشته به سرکوب معترضان سیاسی اقدام کرده است.

همچنین میدل ایست آی با مقایسه جایگاه ملکه بریتانیا و پادشاه بحرین می نویسد، ملکه یک نقش قانونی تعریف شده در بریتانیا دارد در حالی که پادشاه بحرین تمامی قدرت اجرایی، قانون گذاری و قضایی بحرین را طبق گزارش خانه آزادی ( Freedom House) در اختیار دارد.

در این گزارش همچنین به نقل از مارک کرتیس نویسنده و تحلیل گر سیاست خارجی بریتانیا آمده است: خانواده سلطنتی بریتانیا دارای نقشی کلیدی در سازوبرگ حمایت از رژیم های حاشیه خلیج فارس هستند. روابط شخصی آنها جایگزینی برای دیپلماسی معمول ایجاد کرده و راه را برای سرمایه گذاری و بازار بریتانیا در آن کشورها از جمله صادرات اسلحه آسان کرده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *