• دسته‌بندی نشده
  • 0

ژیمناستیک کاران آذربایجان غربی نیاز به حمایت مسئولان دارند + فیلم

به گزارش مرکز عکس هنرمندان و ورزشکاران ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، ژیمناستیک استان آذربایجان غربی یکی از رشته‌های ورزشی است که در بین مردم مورد توجه قرار گرفته است و در کنار رشته والیبال که مخاطبان زیادی دارد جوانان و نوجوانان بسیاری جذب این رشته ورزشی می‌شوند.

ژیمناستیک استان آذربایجان غربی در مسابقات کشوری و جهانی حرفی برای گفتن دارد و از این میان می‌توان به چهره شاخصی همچون ساسان عباسی 18 ساله و احد محمدی ژیمناستیک کار 21 ساله ارومیه اشاره کرد.

تیم آکروژیم استان آذربایجان غربی در مسابقات کشوری اخیر توانست مقام نخست را از آن خود کند.

مسئولان به غیر از رشته‌های توپی به دیگر رشته‌های ورزشی توجه کنند

رئیس هیئت ژیمناستیک آذربایجان غربی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به آینده ژیمناستیک در آذربایجان غربی اظهار داشت: با توجه به این که الآن بهترین فرصت برای کسب کرسی‌های فدراسیون است می‌توان از این موضوع به عنوان یک امتیاز مثبت برای استان نام برد.

نادر مدنی گفت: ازآنجایی که ورزشکاران ما از شروع توانستند با شاخه آکروژیم خود را وفق دهند در سطح کشور برای خود نامی دست‌وپا کرده‌اند و مطمئن هستم که در عرصه‌های جهانی خواهیم توانست عرض اندام کنیم از این رو شاهد روزهای خوبی برای ژیمناستیک استان در آینده خواهیم بود.

وی با اشاره به مشکلات موجود پیرامون ژیمناستیک استان بیان کرد: این رشته متمایز از دیگر رشته‌هاست به گونه‌ای که تجهیزات روزبه‌روز پیشرفته‌تر می‌شود و تجهیزاتی که در اختیار داریم شاید برای 50 سال پیش باشد و تحریمی که در آن قرار گرفته‌ایم وضعیت ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

رئیس هیئت ژیمناستیک آذربایجان غربی تصریح کرد: برخی از ارگان‌ها هستند که در شهر ما ورزش‌های توپی مانند فوتبال و والیبال را بیش از هر رشته دیگری مورد توجه قرار داده‌اند ولی مسئولان باید آگاه باشند که برخی رشته‌ها وجود دارد که می‌تواند امتیاز بیشتری از این دو ورزش برای استان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اداره تربیت بدنی نیز توانایی ندارد که بتواند رشته ژیمناستیک را مورد حمایت قرار دهد و فرهنگ سازی که برای این ورزش انجام می‌دهیم بسیار خوب است ولی ازنظر حامیان مالی در وضعیت نامطلوبی به سر می‌بریم چراکه حامیان به دنبال ورزش‌های توپی هستند و توجهی به ورزش‌های پایه ندارند.

مدنی یادآور شد: خوشبختانه با زحماتی که در طول سالیان متمادی کشیده شده است قهرمانان بسیاری در سطح کشوری و بین‌المللی داریم و از جمله ورزشکاران مطرح در استان می‌توان به احد محمدی، ساسان عباسی، علی خلیلی و بسیاری دیگر اشاره کرد که در حال رشد و نمایش خود در عرصه‌های جهانی هستند.

نخستین مدال ژیمناستیک آذربایجان غربی را در مسابقات بین‌المللی تاشکند کسب کردیم

بازیکن تیم ملی ژیمناستیک نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به شروع فعالیت ورزشی خود اظهار داشت: از سال 78 این رشته ورزشی را برگزیده‌ام و از سال 92 نیز به عضویت تیم ملی در آمده‌ام.

احد محمدی خاطرنشان کرد: همراه با آقای ساسان عباسی به عنوان تیم دو نفره آکروژیم خانه ژیمناستیک ارومیه در مسابقات لیگ برتر کشوری و مسابقات قهرمانی کشور تاکنون توانسته‌ایم مقام‌های بسیاری را به‌دست آوریم.

وی بیان کرد: از مهم‌ترین رویدادهای ورزشی‌مان می‌توانم به مسابقات قهرمانی جهان در سال 95 اشاره‌کنم که برای نخستین بار بود که تیم ملی آکروژیم به مسابقات جهانی اعزام می‌شد که در رسانه‌های جهانی نیز بازتاب خوبی داشت.

بازیکن تیم ملی ژیمناستیک یادآور شد: شهریورماه سال 96 جهت شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا در"آلماتی"قزاقستان عازم این کشور شدیم که موفق شدیم به فینال این دوره از مسابقات راه پیدا کنیم و در فینال این مسابقات نیز عنوان پنجم را بعد از تیم چین به دست آوردیم.

وی گفت: در آبان ماه نیز در قالب تیم منتخب آذربایجان غربی در مسابقات بین‌المللی تاشکند ازبکستان حضور داشتیم که توانستیم مدال برنز این مسابقات را به دست آوریم و این مدال نخستین مدال آذربایجان غربی در مسابقات برون مرزی است.

خود را برای مسابقات جهانی بلژیک آماده می‌کنیم

بازیکن تیم ملی ژیمناستیک نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به شروع فعالیت ورزشی خود اظهار داشت: از سال 85 در رشته ژیمناستیک فعالیت دارم و از سال 92 همراه با آقای محمدی در عضویت تیم ملی هستیم.

ساسان عباسی بیان کرد: از اوایل بهمن ماه اردوی تیم ملی برای آماده‌سازی برای مسابقات جهانی در کشور بلژیک شروع می‌شود که امیدواریم با حمایت مسئولان بتوانیم نتیجه خوبی در این رقابت‌ها کسب کنیم.

مسئولان ورزشکاران مطرح استان را مورد توجه قرار دهند

مربی ژیمناستیک ارومیه‌ای نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به شاخه آکروژیم رشته ورزشی ژیمناستیک اظهار داشت: این شاخه یکی از سخت‌ترین و زیباترین شاخه‌های ژیمناستیک است که حدود 9 سال است وارد کشورمان شده و آقایان محمدی و عباسی از سال 89 در این رشته فعالیت دارند.

ابراهیم کریمی افزود: این 2 ورزشکار با همدلی با یکدیگر تمرینات را به خوبی پیش می‌برند ولی مشکلاتی بر سر راه این 2 تن قرار دارد که ازجمله آن می‌توان به نبود تجهیزات لازم در کشورمان اشاره کرد که با تمامی سختی‌ها با کمک آقای مدنی این 2 ورزشکار را تمرین می‌دهیم که از ریسک بالایی نیز برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: محمدی و عباسی از بابت شخصیتی و تمرینی نیز جزو برترین‌ها هستند و می‌توانند نمایندگان شایسته‌ای برای استان و کشور عزیزمان در میادین بین‌المللی باشند.

مربی ژیمناستیک تصریح کرد: یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلاتی که با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم مباحث مالی است که نه تنها ما بلکه ورزشکارانمان را نیز اذیت می‌کند و از هیچ نهاد و ارگانی حمایت نمی‌شویم و مسئولان باید به فکر آینده ورزشی ورزشکاران مطرح استان باشند.

وی تأکید کرد: نبود اسپانسر و حامی مالی یکی دیگر از مشکلات ورزش ماست حتی در مسابقات اخیر که در یزد برگزار شد هیچ حمایت مالی از سوی مسئولان نداشتیم و تنها از سوی رئیس هیئت موردتوجه بودیم.

گزارش و فیلم علی آقایاری و یوسف عباسی

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *