کیهانی: به میزبانی مسابقات دوومیدانی داخل سالن آسیا نمره 15 می‌دهم/ نیازمند مربیان طراز اول جهان هستیم

مجید کیهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا که در روزهای 12، 13 و 14 بهمن در تهران برگزار شد، اظهار داشت: کسب میزبانی این تورنمنت و برگزاری خوب آن برای هر کشوری یک موفقیت به حساب می‌آید. فقط یک کشور متقاضی برگزاری نبود. بنابراین رسیدن میزبانی به ایران اولین موفقیت ما بود که در گام اول انجام دادیم.

وی افزود: واقعیت این است که بستر این میزبانی در ابتدا فراهم نبود، اما با تلاش شبانه‌روزی توانستیم همه مقدمات را فراهم کنیم و در برگزاری نیز موفق باشیم. به گواه اعضای کنفدراسیون دوومیدانی آسیا و ناظران این دوره از مسابقات، در برگزاری هشتمین دوره این رویداد کاملاً موفق عمل کردیم البته مشکلاتی به‌ویژه در ابتدای مسابقات وجود داشت، اما به گونه‌ای نبود که کل تورنمنت را تحت تاثیر قرار دهد.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این سوال که به میزبانی ایران چه نمره‌ای می‌دهد؟ گفت: خیلی‌ها به ما نمره 20 دادند، اما من شخصاً نمره 15 می‌دهم، چرا که باید همیشه بهتر از قبل باشیم. برای برگزاری این رقابت‌ها کم تجربه بودیم، در غیر این‌صورت شرایط بهتری را فراهم می‌کردیم.

کیهانی درباره کسب میزبانی‌ها در آینده عنوان کرد: به دنبال آن هستیم که ماراتن پارس را هر ساله برگزار کنیم و برنامه‌ریزی میزبانی دوباره آن در حال انجام است. باید به این نکته توجه کرد که خلأ عدم مسابقه در حال آسیب زدن به دوومیدانی ایران است و تلاش می‌کنیم با کسب میزبانی‌ها، در این بخش موفق باشیم. من همچنین پیشنهاد برگزاری رقابت‌های باشگاه‌های آسیا را هم دادم و قرار است طرح مکتوب آن را به کنفدراسیون آسیا ارسال کنم. این یک موضوع شاید جدید در قاره آسیا است که به نظرم این قاره به آن نیاز دارد.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود همه ظرفیت دوومیدانی آسیا در رقابت‌های این دوره حضور نداشت، گفت: طبیعی است که همیشه این ظرفیت در همه رقابت‌ها وجود نداشته باشد. به جز بازی‌های آسیایی، در سایر رقابت‌ها و حتی مسابقات جهانی، نفرات سرشناس غایب هستند که این موضوع غیر طبیعی نیست.

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره نتایج و رکوردهای ورزشکاران کشورمان اظهار داشت: با توجه به فصل مسابقات و اینکه اولین رقابت داخل سالن در فصل بود، به نظرم رکوردها به صورت نسبی خوب بود. ما چند رکورد خوب در پرش طول، دوی 60 متر و پرتاب وزنه داشتیم.

کیهانی در واکنش به این موضوع که «رکوردهای نمایندگان ایران در برخی مواد، فاصله زیادی به رکورد جهانی دارد» به تسنیم گفت: باید آرام آرام جلو برویم. یک سیستمی را در خصوص حسن تفتیان پیاده کردیم که این سیستم جواب داده و باید برای سایر بخش‌ها نیز از آن استفاده کنیم. به شدت نیازمند استفاده از مربیان طراز اول جهان هستیم، چرا که ورزشکاران‌مان باید از آسیا عبور کنند و این شرایط برای آنها ایجاد شود. ظرفیت این کار نیز با داشتن یک مربی طراز اول، حضور در مسابقات بین‌المللی و البته تلاش فراوان فراهم می‌شود.

وی درباره هزینه میزبانی هشتمین دوره مسابقات داخل سالن آسیا گفت: همه هزینه‌ها با کمک اسپانسر فراهم شده بود و پولی از جای دیگری نگرفتیم. ضمن اینکه فدراسیون بدهی خاصی ندارد و این بدهی نزدیک به صفر است.

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره مسابقات داخل سالن قهرمانی جهان خاطرنشان کرد: حسن تفتیان تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها خواهد بود. امسال رکورد ورودی را بسیار سخت گرفتند، به طوری که مثلاً رکورد وردی پرش ارتفاع 2.33 در نظر گرفته شد. این نشان می‌دهد که شاهد رقابت‌های سطح بالایی خواهیم بود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *